fbpx

כתבה- NRG מעריב

maariv- alon lerner

 


אלון לרנר, מטפל ותיק ומנוסה ברפואה סינית, מקיים מיזם התנדבותי מיוחד בשם "מחטים של תקווה" ב"בית דני" בשכונת התקווה בתל אביב. מזה חמש שנים, כל שבוע באופן קבוע, הוא מעניק משירותיו המקצועיים לאנשים מעוטי יכולת. למה? כי הכי חשוב לו לתרום לקהילה ולעזור לאנשים להבריא. מרפא חולים במלוא מובן המילה עם לב זהב.

אלון מטפל באנשים במרפאה שלו בפתח תקווה, עובד במסגרות שונות של שירותי בריאות ומגיע לביקורי בית במקרים שהמטופלים אינם יכולים להגיע אליו במסגרת "ביקור סיני"- רפואה סינית עד הבית. הוא החל את דרכו המקצועית במכללה לרפואה משלימה במגמת רפואה סינית בתל אביב, עשה סטאג' בבית חולים גואן אן מן בבייג'ינג והשתלמות בסרי לנקה ובעל תעודת מטפל מוסמך מטעם פסיפיק קולג' לרפואה אוריינטאלית, סן דיאגו, קליפורניה. מאז שהתחיל את הקריירה שלו, לפני חמש עשרה שנים עברו תחת ידיו אלפי מטופלים שבריאותם השתפרה ללא היכר אחרי שטיפל בהם.

תוכל לספר על מקרה מיוחד שנתקלת בו במהלך השנים?
"אחרי שסיימתי סטאג' בבית חולים בבייג'ינג, נסעתי לטייל ברחבי סין. יום אחד, הגעתי לכפר טיבטי נידח, רחוק מכל ישוב. שכרתי לי חדר בתוך בית של מקומיים ונהניתי לבלות זמן מה הרחק מה'ציוויליזציה'. אחרי כמה ימים, שמתי לב שבעלת הבית נראית ממש רע. פניה היו אדומות והיא השתעלה כל הזמן ופלטה ליחה דמית. הצעתי את עזרתי, אבל היא ובעלה לא הבינו אנגלית והתקשורת בינינו לא צלחה. ואז, הבזיק במוחי רעיון, רצתי לחדרי והבאתי את ערכת המחטים שלי. ראיתי על פניהם שהם 'מכירים' את השיטה, מתלהבים ושמחים לעזרתי.

טיפלתי באישה בדיקור ממש כפי שלמדתי. תוך מספר ימים היא הבריאה לחלוטין מדלקת הריאות הקשה שלקתה בה ואני הפכתי להיות אורח של כבוד בכפר. הם אפילו הציעו לי להישאר לגור שם ולשמש כמטפל של הכפר, אני כמובן בחרתי לחזור הביתה לישראל.

האירוע הזה נחרט בזיכרוני מכיוון שאז הייתי חדש בתחום ולא היה לי ביטחון כמו היום. אז, אחרי הריפוי של אותה אישה בכפר הנידח, הבנתי שאני במקום הנכון ובתחום הנכון!".

מזה כחמש שנים, אתה מקיים בקביעות פרויקט מיוחד בשכונת התקווה והטיפולים עולים רק שקלים ספורים. למה אתה עושה את זה?
"לפני אחד עשרה שנים, כאשר עברתי השתלמות בסרי לנקה, נפלה בחלקי הזכות לעבוד תחת פיקוחו של פרופסור ג'ייסוריה, מנהל בית החולים המרכזי בקולומבו ובעל שם עולמי ברפואה סינית. ג'ייסוריה ניהל במהלך היום את בית החולים ובערבים- נהג להקדיש מספר שעות לטיפול חינם באנשי הקהילה שלא היה בידם לשלם. מתוך הערכתי הגדולה לאיש, גמלה בליבי ההחלטה שיום אחד גם אני אעשה כך ואעזור לכל מי שזקוק לעזרה אך לא יכול להרשות לעצמו. לכן, אני מגיע אחת לשבוע ל"בית דני" בשכונת התקווה ומטפל בתושבי השכונה בתשלום סמלי ביותר (20 שקלים בלבד) המיועד ליצור מחויבות מינימלית להגיע לפגישות שנקבעו.

בהתחלה אנשים הגיבו בהיסוס לפרויקט, כי חשבו שאני רק מתחיל את הקריירה שלי ו'מתאמן' עליהם, אבל מהר מאוד הבינו שאני עושה זאת מתוך אידיאל וכיום ידי מלאות עבודה…"

האם אתה מתמחה בתחום מסוים או יכול לעזור בכל מחלה?
"ברפואה סינית אין התמחות ספציפית. אני מטפל בכולם מתינוקות ועד מבוגרים, בכל גיל, במגוון בעיות שונות. אני גם עוסק בתחום הפוריות לגברים ונשים, ובעת הצורך, משתמש בעוד כמה שיטות מתחום הרפואה המשלימה כולל נרות הופי לבעיות אף- אוזן- גרון, פרחי באך לבעיות נפשיות ועוד. בנוסף, אני מטפל בדיקור קוסמטי, אנטי אייג'ינג. טיפול המיועד לטיפוח והצערה של מראה עור הפנים. ניתן להגיע בשיטה זאת לתוצאות יפות מאוד בלי להיעזר בניתוחים או הזרקות".

האם באמת אפשר להגיע למראה צעיר יותר בעזרת דיקור?
"בהחלט כן. הדיקור מטפל ב'צניחות' ומחדש את ייצור הקולגן והאלסטין המעניקים מראה של עור מתוח, צעיר וחיוני. השיטה הייתה ידועה לסינים כבר לפני אלפי שנים ונשות הקיסרים טופלו בה. אחרי שסלבריטאים בהוליווד גילו את השיטה, היא הלכה והתפשטה וכיום כל אישה או גבר המעוניינים בכך יכולים לקבל טיפול כזה. תוצאות מיטביות מתקבלות תוך מספר מועט של טיפולים (6-15)".

תוכל לתת דוגמה לטיפול 'קלאסי' ברפואה סינית?
"במהלך השנים טיפלתי בהצלחה באלפי אנשים, כל אחד והמקרה שלו… בכל זאת, אני יכול לציין מקרה מרגש של אדם מבוגר מאוד, בן 86, שעבר אירוע מוחי ונשלח למוסד סיעודי. הגעתי לטפל בו במוסד בו היה מאושפז, בהתחלה היה קשה להבין אותו כי הדיבור שלו היה מאוד לא ברור עקב השיתוק שעיוות את מחצית פניו. מצב הרוח שלו היה 'באדמה' אבל הוא הבהיר שהוא נחוש להבריא. בנו סיפר שהרופאים אמרו שנגזר עליו להישאר בכיסא גלגלים ואין סיכוי להחלמה. החלטתי לטפל בו כנגד כל הסיכויים באמצעות דיקור סיני ומכשיר אלקטרו- פונקטורה המעביר זרמים חשמליים לנקודות הדיקור. לאחר מספר טיפולים מצבו החל להשתפר לאט אבל בטוח. בהדרגה הוא עבר להליכון וכיום הוא הולך רק עם מקל הליכה. מבחינתי זאת הצלחה גדולה ולא רק מבחינה מקצועית. הסיפוק העיקרי הוא שהצלחתי להעניק לאדם זה איכות חיים מכובדת גם בגילו המתקדם".

איך אתה מסביר את ההצלחות הבלתי 'הגיוניות' לכאורה?
"הרפואה הסינית מטפלת בגוף ובנפש כאחד. חוסר איזון בגוף ובנפש גורם למחלות. חוסר איזון באדם אחד יכול לגרום למיגרנה ואצל השני- דיכאון. כל אחד שונה ואצל כל אדם זה מתבטא בצורה אחרת. המטרה של הטיפול הוא להביא לאיזון שמביא לריפוי! במקרים של בעיות מתחום הרגש, אני משתמש בנוסף לדיקור גם בפרחי באך. היו לי מקרים רבים בהם אחרי 10-15 טיפולים אנשים 'התפטרו' מהתקפי חרדה קשים אותם סחבו שנים. כמו כן, מטפלת הרפואה הסינית בהצלחה מרובה בכאבים הקשורים לשלד ולמפרקים, פריצות דיסק וכדומה, אלרגיות, הרפס זוסטר, מיגרנות קשות, בעיות של קשב וריכוז,השמנת יתר ועוד. בכל אלה ועוד ניתן לטפל היטב בשיטות טבעיות וללא תופעות לוואי. הטיפול מתמקד בשורש הבעיה ולכן ניתן במרבית המקרים לרפא לחלוטין את המחלה".

זה לא אפקט פלצבו?
"ההוכחה לכך שהרפואה הסינית באמת עובדת התקבלה במחקרים אמפיריים רבים מאוד שנערכו ברחבי העולם במהלך השנים, החדרת מחטים לגוף גורמת לתגובה הגורמת לשחרור חומרים משככי כאבים, נוגדי דלקת, הורמונים ועוד במטרה לדחות את הגוף הזר שחדר לגוף. כמו כן, אצל תינוקות וילדים צעירים לא קיים אפקט פלצבו ועובדה ששיטות מהרפואה הסינית עוזרות להם במידה רבה מאוד.

תינוקות מטופלים אצלי בבעיות שונות כגון כאבי בטן, תופעה שכיחה מאוד ומעיקה גם עבורם וגם עבור הוריהם, הדבקויות חוזרות ונשנות בוירוסים, כאבי אוזניים, שימוש מרובה באנטיביוטיקה, ילדים חולניים ומבוגרים בעלי מערכת חיסונית חלשה- רובם מחלימים לחלוטין. גם בני נוער שטופלו בריטלין בגלל בעיות קשב וריכוז- נרפאו תוך תקופה קצרה יחסית והפסיקו את צריכת התרופות. הרפואה הסינית משמשת גם לטיפול יעיל מאוד בבעלי חיים וגם אצלם- כמובן אין 'אפקט פלצבו'.

יש כל מיני תופעות שנפתרות בהצלחה רבה על ידי דיקור. למשל, כידוע, חתולים נוהגים ללקק את הפרווה שלהם כדי לנקות את עצמם. כך קורה שהם בולעים הרבה מידי שערות ולעיתים נוצרות אצלם חסימות מעיים קשות. ישנה נקודת דיקור ספציפית שגורמת לפליטת החסימה באופן טבעי וללא צורך בטיפול נוסף. טיפולים מסוג כזה מתבצעים בהיקף רחב גם במשקים המגדלים בעלי חיים לצריכה אורגנית ולהם אסור בכלל לתת תרופות כימיות. במקרים של מחלה כל שהיא מטפלים בהם בשיטות טבעיות בעלי חיים הרי לא יכולים לשכנע את עצמם לחוש טוב בגלל טיפול בדיקור סיני שהם מקבלים".

הרפואה הסינית מציעה אלטרנטיבה טבעית למגוון מחלות. אלון לרנר הוא אדם מיוחד בעל  לב גדול, ידע וניסיון רב שיכול לעזור לכם לחזור לאיכות חיים ולחוות בריאות פיזית ונפשית!

דילוג לתוכן