fbpx

סוכרת

מחלת הסוכרת, הפוגעת באחוזים רבים מאוכלוסיית העולם נגרמת בשל פגיעה בייצור האינסולין (המשמש מתווך בין הסוכר לתאים), או פיתוח סבילות של תאי הגוף לאינסולין.
יש חמישה סוגי סוכרת, העיקריים שבהם: סוג 1 – סוכרת נעורים וסוג 2 – סוכרת מבוגרים.
הסוכרת גורמת לפגיעה במערכות מגוונות בגוף למרות השימוש בכדורים ואינסולין.
בשלב הראשוני, יחוש החולה רעב, צימאון ודחיפות במתן שתן ובשלבים מאוחרים – פגיעה בכלי הדם הפריפריים, כיבים, ירידת התחושה ברגליים ונמק, אימפוטנציה, פגיעה בעיניים, הגדלת הלב השמאלי, עליה בלחץ הדם, שבץ מוחי, פגיעה בכליות ועוד.
הרפואה הסינית  מגדירה את הסוכרת בכללותה כמחסור של יין, דהיינו חוסר בחומר הבונה את הגוף אך ההבחנה היא בין שלושה מחממים:
אם הצימאון הוא דומיננטי – מחמם עליון: לב, ריאות.
אם הרעב דומיננטי – מחמם אמצעי: קיבה וטחול.
אם ההשתנה דומיננטית – מחמם תחתון: כבד וכליות.
על פי הרפואה הסינית, הסוכרת נגרמת כתוצאה מצריכת יתר של שומנים וסוכרים בתפריט, צריכת יתר של אלכוהול, קיום מוגבר של יחסי מין המכלים את הג’ינג (תמצית) ,וכן סיבות פיזיולוגיות ורגשיות.
חום פתוגני מכלה את היין ופוגע בריאות ובקיבה ומתיש את הכליות- גורם לצריכה מוגברת של מים ומזון והשתנה מרובה.
מקור הבעיה במחלה זו היא בכליות: כשהמים (כליות) והאש (לב) מאוזנים, נוזלי הגוף זורמים אל הריאות ולקיבה ומשם אל שלפוחית השתן והופכים לצ’י (אנרגיה) – התיאבון והצמא יהיו נורמלים.
חוסר במים גורם לעודף אש ולחוסר איזון בין אש למים ולצריכה מוגברת של מים ומזון.
סוכרת יכולה להיווצר כאמור לעיל במחמם העליון, האמצעי והתחתון, אך חשוב במיוחד לטפל בכליות.
מקרה מהחיים:
רותם, זכר, בן 62, משקל 94 ק”ג, גובה 1.80 מ’,  סדרן עבודה בתחנת מוניות.
תאריך טיפול: 4/98  ואילך.
היסטוריה: תלונה עיקרית – המטופל התלונן על רמת סוכר גבוהה בדם (סוג 2) אשר אינה ניתנת לאיזון אף על ידי כדורים ואינסולין.
המחלה החלה לפני כ – 20 שנה והתדרדרה עם השנים עד למצב של שימוש באינסולין במינונים גבוהים ללא הועיל, לחץ דם גבוה על אף נטילת כדורים לאיזונו, תזונתו הייתה לקויה, הוא מיעט בפעילות גופנית ובשנת 94′ עבר אירוע לב ושבץ מוחי קל, מצב רוחו היה ירוד וכמו כן סבל מדיכאונות.
בבדיקה: המטופל נראה עייף וסחוט, חסר ריכוז, בעל משקל יתר, התלונן על מיגרנות קשות, חוסר תחושה בכפות הרגליים, סחרחורות, חוסר שיווי משקל ואימפוטנציה.
כמו כן התלונן על קשיי תרדמה, קשיי שינה– יקיצות מרובות וקימה בלילה לתת שתן.תיאבון מוגבר, פגיעה בזיכרון לטווח קצר, הזעות לילה, הזעה בקלות, יובש בעיניים, שפתיים ופה, עור יבש בכל הגוף, שתן צהוב, כהה ומועט.
לשון: יבשה, דקה, חיפוי צהוב ויבש.
דפקים: חלשים
דיאגנוזה: סוכרת (XIAO KE ) –
חוסר יין כללי, חוסר יין בכליות הגורמים לעליה של אש בגוף.רוב התלונות של המטופל מעידות על חוסר ביין ובנוזלי הגוף ועליה בחום.
טיפול: חיזוק יין והגברת נוזלי הגוף, הרגעת הנפש.K1, LIV3, TAIYANG, ERJIAN  – לאיזון לחץ הדם, הורדת היאנג וטיפול במיגרנות וצלצולים באוזניים.HT6  – K7 – לטיפול בהזעות לילה.BL17.5, BL18, 20, 21, 23  – נקודות אסוציאציה (BACK SHU POINTS) של לבלב, כבד, טחול, קיבה וכליות.SP6, K3, K1 – .חיזוק יין. כמו כן, הומלץ למטופל להקפיד ולשמור על תזונה נכונה ולהתחיל בפעילות גופנית(המטופל קנה כלב והחל לצאת לצעידות יומיות).
בנוסף לתרופות שקיבל התבקש לקחת צמחי מרפא סיניים לטיפול בחוסר היין הכללי בגופו.
בטיפול 3 – חש בהטבה משמעותית בהרגשתו הכללית וזקפה ספונטנית.
מהטיפול ה – 5 ואילך, ירידה ברמת הסוכר, שיפור הדרגתי בלחץ הדם, לא משתמש באינסולין (בהוראת הרופאה ממרפאת הסוכרת).
המטופל הגיע ל – 33 טיפולים כשבסופם, משקלו 81 ק”ג (ירד 13 ק”ג), לא נזקק יותר לאינסולין ואף הפחית במינון הכדורים לאיזון הסוכר, לחץ הדם מאוזן תרופתית, מצב רוחו שפיר, שיפור בבריחת השתן ובמירב  תלונותיו הנוספות.

דילוג לתוכן