fbpx

מחטים של תקווה

מחטים של תקווה

לרגל יום המעשים הטובים בחר אלון לרנר לשתף אותנו בפרויקט שיזם ושמביא את הרפואה הסינית גם לאלה שאין ידם משגת.

את פרופסור אנטון ג'ייסוריה הכרתי בסרילנקה בשנת 2001, את ערכתי שם השתלמות ברפואה סינית. פרופסור ג'ייסוריה, מומחה בעל שם עולמי, נהג לקבל בביתו, לאחר שעות העבודה מטופלים משכבות סוציואקונומיות נמוכות. מטופלים רבים מכל רחבי האי, צבאו על דלתו מחפשים מזור לסבלם והוא לא השיב פני אף אדם ריקם.

דרכו זו הניעה אצלי את הרצון לתרום באופן דומה בארץ. אכסניה מתאימה לכך מצאתי "בבית דני" בשכונת התקווה. מנהל המתנ"ס, מר שלמה רואימי, שהשכיל להבין את מהות  הפרויקט ואת חשיבותו לבריאות התושבים, תמך ועזר לפרויקט לקרום עור וגידים.

מדי יום שלישי, כבר שבע שנים, אני מתייצב ב"בית דני" ומעניק טיפול ברפואה סינית לכאלה שאין ידם משגת, במחיר סמלי של 30 ₪ לטיפול.

לאחר שפגו חששות התושבים שמא הגיע סטודנט להתלמד עליהם ולאחר שהבינו כי אני מטפל מוסמך ברפואה הסינית ובעל ניסיון רב שנים, החלו להגיע לטיפולים. עם חלוף הזמן עשתה לה השמועה כנפיים אף מעבר לשכונת התקווה ומטופלים רבים משכבות סוציו- אקונומיות נמוכות, החלו להגיע לטיפולים מכל ערי המרכז.

הטיפול ברפואה הסינית מועיל במצבים שונים ומגוונים כגון: כאבים בשלד ובעצמות, מיגרנות, כאבי ראש, כאבים במפרקים, דלקות, הפסקת עישון, הרזיה בעזרת דיקור, אסטמה, אלרגיה, מעי רגיז, שלפוחית רגיזה, עייפות, סחרחורות, לחץ דם גבוה, סוכרת, שחיקת סחוס, חיזוק מערכת החיסון, תמיכה בחולי סרטן ועוד. 

הטיפול "בבית דני" מתבצע במתכונת של טיפול קהילתי, כשחדר הטיפולים נחצה לשני אזורים- גברים ונשים בנפרד. הטיפול נעשה בישיבה על גבי כסאות, והמסגרת הקבוצתית נותנת ערך מוסף בהתפתחות דינמיקה קבוצתית תומכת.

הסיבה היחידה לכך שבחרתי לקיים את הפרויקט  נעוצה ברצוני להנגיש את הרפואה הסינית לכלל האוכלוסיה,  גם לאלה שידם אינה משגת.

קוסמטיקה סינית

קוסמטיקה סינית

סוד הנעורים הנצחיים- דיקור קוסמטי

הקוסמטיקה הסינית עתיקת יומין אך בעוד שבעבר זכתה להינות ממנה רק שכבת האריסטוקרטיה הסינית, היום סודותיה נגישים לכלל האוכלוסייה.

משחר ההיסטוריה תר האדם אחר "מעיין הנעורים" האגדי, שכל השותה ממנו זוכה לחידוש הנעורים ולחיי נצח. מעטים יודעים כי "מעיין הנעורים" נמצא כבר לפני שנים רבות מעבר לחומה הסינית. עדויות למאי רונג (קוסמטיקה סינית), נמצאו בכתבי שושלת סונג אשר שלטה בסין בין השנים 1270- 960 לספירה. בקוסמטיקה סינית טופלו בני האריסטוקרטיה הסינית ובמיוחד נשיות הקיסר ופלגשיו. הטיפול כלל עיסוי פנים מיוחד ולחיצות על נקודות דיקור בפנים, נקודות דיקור, אקופונקטורה, בפנים ובגוף, שימוש במשחות טבעיות ובצמחי מרפא, הקפדה על אורח חיים בריא, חשיפה מועטה לשמש, פעילות גופנית נאותה, מדיטציה ותזונה נכונה.

בשנים האחרונות חלה התפתחות בתורת הקוסמטיקה וגברה הדרישה לטיפולים קוסמטיים טבעיים, שמרניים, ללא תופעות לוואי, שאינם מצריכים תקופות החלמה וכן גברה ההתמקדות בטיפולי אנטי אייג'ינג. העולם נחשף לטיפול בדיקור קוסמטי שהחל, ככל טרנד, בקרב סלבריטאי הוליווד והתפשט משם לכלל העולם.

בפנינו עשרות רבות של שרירים המייחדים אותנו, בני האדם מרוב בעלי החיים ומעניקים לנו את היכולת להביע את עצמנו גם בתקשורת א- מילולית ולייצר מימיקה ייחודית לכל אחד מאיתנו. הבעות אלו חורצות בפנינו ברבות השנים, קמטים וקימטוטים. בנוסף, כוח הגרביטציה, ההשמנה והעליה בגיל גורמים לירידה בגמישות העור בשל ירידה בסיבי הקולגן והאלסטין.

על פי "הרפואה הסינית המסורתית" מפת הפנים מייצגת את אברי הגוף הפנימיים ומצב העור באזורים שונים בפנים מעיד על מצב בריאותנו הכללי. חוסר איזון באיבר מסויים מתבטא בפנים. הטיפול בו יתבצע על גבי תעלות האנרגיה של פני הגוף בנקודות הדיקור הקלאסיות. מפת הפנים מכוונת את המטפל לבחירת נקודות הדיקור והחזרתם לאיזון.

הטיפול יעיל במיוחד במצבים כגון;

 • הרמת גבות
 • צניחת לחיים
 • הרמת סנטר כפול
 • העלמה וטשטוש קמטי הבעה
 • קמטים וקמטוטים סביב העיניים והשפתיים
 • שקיות שחורות תחת העיניים
 • פיגמנטציה וכתמי גיל
 • ליווי בתהליך הרזיה, במיצוק העור ומתיחתו
 • חידוש, הצערה ורענון עור הפנים
 • אקנה, פסוריאזיס, סבוראה ולופוס (זאבת)
 • הענקת עור אחיד ובריא

החדרת המחטים גורמת לשבירת רקמת השומן ולעידוד חידוש סיבי הקולגן​ והאלסטין שמדלדלים סביב שנות ה-30 לחיינו. זהו הזמן האידיאלי לתחילת הטיפול, שמתבסס על יכולת הגוף להתחדש לא התרבות כרורגית וללא החדרת חומרים כימיים רעילים לגופינו. הטיפול בדיקור אינו כואב. לעתים ניתן לחוש עקצוץ בעת החדרת המחטים  ויש המגדירים תחושה זו כנעימה. תופעת לוואי נדירה לטיפול יכולה להתבטא בשטף דם פנימי באיזור הדיקור שחולף לאחר מספר ימים.

סדרת טיפול בדיקור קוסמטי נמשך כ-15 טיפולים בתדירות יורדת החל מפעמיים בשבוע ועד לטיפול חודשי משמר. אפקטיביות הטיפול נמשכת עד 5 שנים ולאחריהן רצוי להתחיל סדרת טיפולים חדשה.

התוצאה המתקבלת לאחר סדרת טיפולים אינה עיצוב הפנים כבניתוח או מראה קפוא כבהזרקת בוטוקס, אלא מראה טבעי, רענן ומוצק של עור הפנים, שנראה צעיר יותר מגילנו הכרונולוגי ב- 5 -15 שנים.

 

 

 

 

 

 

גזים בתינוקות- מכתב מטופלת

 

המלצת מטופלת לטיפול בקוליק

אלון ידי קסם

גידלתי 2 ילדים וידעתי כעובדת חיים שבשלושת החודשים הראשונים לחייו של כל תינוק מתלווה סבל הגזים… ואתה באת והוכחת שאפשר גם בלי כל הלילות הקשים הללו לי כאמא ולגוזלה הקטנה.    רוצה להודות לך על הטיפול העדין ביצור המינייטורי הזה ועל שגאלת אותה מכאבי הבטן. ממליצה לכל אמא. בבטחה. ממש קסם אמיתי. כבר מהטיפול הראשון הלילה הפך ללילה שקט במקום לילה לבן, אז בשמי ובשם הגוזלה- תודה מכל הלב.                                                                     

המשך במלאכתך לעזור לעזור ועוד לעזור.                                                                                בהוקרה ענקית,                                                                                                              אמא רגועה

דיקור סיני יעיל בטיפול בכאבי צווארי

ארגון קוקרין, המפרסם מחקרי מטא אנליזות (מחקרי רוחב הסוקרים מספר גדול של מחקרים) פרסם תוצאת מחקר שהתבססה על 27 ניסויים ומצא שהדיקור הסיני מקל על כאבי עורף ומגבלות תנועת הצוואר בהשוואה לדיקור פלצבו (דמה).

סקירת המחקרים כללה 10098 מטופלים, 205 מטופלים השתתפו בשלושה ניסויים שבדקו השפעה דיקור על כאבים אקוטיים וכרוניים בעקבות צליפת שוט. 186 מטופלים בחמישה מחקרים שבדקו כאבי שריר ורקמת חיבור. 5111 השתתפו בשישה מחקרים שבדקו כאבים ממקור מכני, אקוטים עד כרוניים. 6 מחקרים, 4011 מטופלים עסקו בחקר ההשפעה על כאבים לא ספציפיים ו-5 מחקרים עסקו בכאבים על רקע שינויים מפרקיים, 542 מטופלים.

קבוצות הביקורת היו דיקור דמה- הנחשב ללא אפקטיבי וטיפול לא אפקטיבי אחר.                תוצאות המחקרים העלו שהשפעת האקופונקטורה על מגבלת תנועה והקלת כאבי צוואר ועורף עולה באופן מובהק על השפעת דיקור דמה, משתתפי הדיקור האמיתי דיווחו על הקלה ביכולת תנועת הצוואר וירידה בכאב באופן משמעותי.

החוקרים ציינו כי יש לבצע מינימום 6 טיפולים  בכדי להגיע  להשפעה אידיאלית וכי קיים קשר ישיר בין תוצאות הטיפול למספר מפגשי הטיפול.

לסיכום: בשנים האחרונות, הוכח כי דיקור סיני יעיל להפגת כאבים אורטופדיים

כאב בראי הרפואה הסינית

PbQQ2aKeSQ5b2Y4htdTdECX7
בתנועה מתמדת

L9NPaAy2CHXSe8S8370WCWbNa8DYd4WUQW4aLa7B37gBdVU6בתנועה מתמדת

"במקום שבו אין תנועה יש כאב", אומר אלון לרנר, מומחה בטיפול בכאב באמצעות רפואה סינית משנת 1997 ובעל מרפאה בפתח תקווה, שהתמחה בטיפול בכאב לסוגיו בסין ובסרי לנקה.

לרנר, המטפל בתינוקות, בילדים, בנשים, במבוגרים ובקשישים, מציע למטופליו שירות ביקור סיני – רפואה סינית עד הבית.

"הסינים מתארים את הכאב כחוסר תנועה ומדמים את הצ'י הזורם במרידיאנים, כלומר את אנרגיית החיים הזורמת בתעלות האנרגיה, לזרימת המים בנהר. כשהמים עומדים או זורמים לאטם הם נעשים עכורים והדגים מתים. הסרת עצים, ענפים ולכלוך תאפשר זרימת מים חיים.

"כדי לטפל בכאב יש לאפשר תנועת צ'י חופשית במרידיאנים. חבלה, דלקת או מחלה פוגמות בזרימת הצ'י ומסבות כאב. עם שחרור החסימה, יחלוף הכאב. כתגובה לגירוי מערכת העצבים באמצעות הדיקור והמחטים, משתחררים אנדורפינים וסרוטונין, המשמשים משככי כאבים טבעיים. השפעת הדיקור על הכאב עוצמתית ומהירה. המחטים מזרימות את הצ'י במרידיאנים ומשחררות את החסימה, את הכאב".

עוד מציין לרנר כי "הסיבה הראשונה לפנייה לשירותי רפואה היא כאב. כ=40 אחוזים מאוכלוסיית העולם סובלים מכאב והמשק מפסיד ממון רב מאובדן ימי עבודה".www.alon.l-a.co.il

פורסם במגזין "חיים חדשים"- יולי 2016

דילוג לתוכן