fbpx

מדור "עצמאי בשטח"- מקומון מלאבס

2016-06-02 17.53.57

אלון לרנר, מומחה לרפואת כאב ברפואה סינית. הקליניקה שלו ממוקמת ברחוב רוטשילד 79 בפתח תקווה ופועלת בתאום מראש.

"הבנתי מהרגע הראשון שזה הייעוד שלי, לעזור לאנשים"

אלון לרנר לא מצא את עצמו אחרי הצבא, אבל מהשיעור הראשון ברפואה הסינית הבין שהוא בדיוק במקום בו הוא צריך להיות. עכשיו הוא פועל כדי להנגיש את הטיפול גם למעוטי יכולת.

העסק: לרנר הוא בוגר המכללה לרפואה משלימה במגמת רפואה סינית ומשנת 1997עובד כעצמאי. סיים סטאג' בבית חולים גואן- אן- מן בבייג'ינג והשתלמות בסרי לנקה. מעבר להיותו להיותו מטפל בבעיות פיזיות  ובבעיות נפשיות למבוגרים ולילדים, הוא גם מטפל בקוסמטיקה סינית וכן אימץ את המודל של טיפול קהילתי.       כיום הוא מתנדב בבית דני בתל אביב ומטפל באנשים מעוטי יכולת מהאזור כולו. "מדובר באנשים אשר לא יכולים לממן טיפול בדיקור והעלות היא סמלית", הוא מספר ומוסיף שהוא מטפל בדיקור סיני בכאבי גב, בבעיות פוריות, טיפול בצלקות, פריצות דיסק, כאבים במפרקים, מגרנות, הפרעות שינה ועוד.

חלוקת עבודה; "אני עובד לבד. בקליניקה בפ"ת אני עובד בימי ראשון וחמישי ומעבר לכך אני עושה ביקורי בית וכמובן הכל בתיאום מראש. אני עובד גם מול חברות הביטוח, בעלות של 40 שקלים לטיפול, למי שיש ביטוח בריאות מורחב של רפואה משלימה".

איך התחיל; " מאז הילדות התחברתי לתחום הזה. אני זוכר שבתור ילד הייתי עושה עיסויים למשפחה ומטפל בבעלי חיים, אך לא חשבתי שזה יוביל אותי לכך. אחרי שהשתחררתי מהצבא עבדתי בעבודות שונות ולא מצאתי את עצמי והרגשתי שאני לא ממצה את הפוטנציאל שבי. כשהתחלתי ללמוד הבנתי מהרגע הראשון שזה הייעוד שלי, שזה המקום שבו אני רוצה להיות, לעזור לאנשים ואני שמח שזה כך".

בשנה הקרובה; "אני כל הזמן חושב איך לפתח ולהתפתח ואחד הדברים שאני מתכנן להוציא לפועל בקרוב הוא פרויקט שנקרא 'רפואה סינית בקהילה' ומטרתו להנגיש את הטיפולים גם לאנשים שאין להם יכולות כלכליות. הטיפול הוא לא אחד על אחד, אלא מספר טיפולים יחד, עם מיטות ומחיצות בין המיטות. זה יוזיל את העלויות עבור המטופלים".

בעוד 10 שנים; " אני רואה את עצמי תמיד בתחום הרפואה הסינית, אני מאוד את העשייה וכל יום אני רואה נסים ונפלאות ומגיעים אליי מקרים מיוחדים לקליניקה".

אם לא רפואה סינית אז; "אני לא רואה את עצמי בשום מקום אחר, מהשיעור הראשון הבנתי שזה בדיוק המקום שאני צריך להיות בו".

עצמאי או שכיר; "אני עצמאי ואני אוהב את זה שאני שולט בזמן שלי. לי זה מתאים להיות עצמאי, אבל לא לכל אחד זה מתאים, יש אנשים שזקוקים למסגרת שונה".

הכי כיף; " הכיף שלי זה לטפל באנשים ולשמוע שעזרתי להם, הפידבק שמקבלים מאנשים, זה מה שמחזיק אותך".

הכי קשה; "בתחום הזה יש הרבה תחרות ויש עליות ומורדות. בתקופות שבהן יש ירידה טיפולים זה יותר קשה אבל זה בדרך כלל זמני ועם הזמן הכל מסתדר".

טיפ לעצמאי המתחיל; "ראשית אני חושב שצריך למצוא דרך לבדל את עצמך, לעבוד אצל משהו פרק זמן, על מנת לצבור נסיון ולהתברג גם לחברות הביטוח. זה מגדיל את ההיצע וצריך הרבה סבלנות כי בהתחלה זה לא קל".

איך העירייה יכולה לעזור לעסקים קטנים; "היה עוזר עם העירייה הייתה עושה פרסום יזום שלה לעסקים קטנים ולעודד את התושבים לצרוך מעסקים מקומיים".

הכי אוהב בעיר; " אני מאטדהאוהב את הגן של יד לבנים, בגלל חוויות וזכרונות ילדות באזור".

המחירון:                                                         אבחון וטיפול ראשון: 250 ש"ח                      לאחר מכן כל טיפול : 200 ש"ח                     טיפול דרך חברות ביטוח: כ-40 ש"ח השתתפות עצמית                                                             טיפול בבית הלקוח: תוספת של 50 ש"ח לעלות הטיפול.

דילוג לתוכן