fbpx

חרדת נהיגה טיפול טבעי מהיר ויעיל [רפואה סינית, דיקור סיני]

פוחדת להכנס לרכב? חושש מתאונת דרכים?  
חווה התקפי פאניקה בנהיגה? הזעות? דופק מואץ וקשיי נשימה בנהיגה?  
חשים קושי לנהוג למרות הניסיון? סובלים מחרדת נהיגה?

נסו כעת את שיטת דרייב הייחודית, שיטה הנותנת חליפה שלמה לטיפול בחרדת הנהיגה, דיקור סיני- פרחי באך- מדמה נהיגה 
0522904008

במאמר הבא נסביר אודות חרדת נהיגה, הטיפול לפי הרפואה המערבית והסינית ונענה על שאלות נפוצותחרדת נהיגה הפוגעת בין 10%- 7% מהאוכלוסיה ובעיקר בנשים, גורמת להסתגרות ולהתכנסות, לחוסר יכולת להכנס לרכב ולנסוע או להגביל את עצמנו לאזורים גיאוגרפיים קרובים לבית או למצבי אקלים נוחים לנהיגה.

תחושת החרדה מנהיגה מאפיינת אנשים חרדתיים, נהגים ונוסעים כאחד, בעלי רמות סטרס גבוהות באופן כללי.

נהיגה המסמלת חופש ומהווה פעילות שגרתית אצל רוב האנשים גורמת לחרדתיים לתגובות פיזיולוגיות קשות כגון: הזעה, תחושת פאניקה ומחנק, קשיי נשימה, סחרחורות, צמרמורת דופק מואץ ובעיקר תחושת רצון לנטוש את הרכב בצד הדרך.

המנעות מנהיגה או הגבלת הנהיגה נובעת מהצורך הפסיכולוגי להמנע מהסיטואציות המלחיצות שהכניסו למצב חרדתי מלכתחילה. הדבר גורם לפגיעה הולכת ומחריפה של אובדן עצמאות וחופש תנועה.

חרדת נהיגה מאופיינת בשלושה סוגים עיקריים

חרדה בעקבות טראומה- אנשים שחוו תאונת דרכים או היו עדים לתאונה, נמצאים במצב פוסט טראומטי ואינם יכולים להשתחרר מחוויה זו.

המנעות מנהיגה- אנשים אשר הוציאו רשיון נהיגה ואף מקפידים לחדשו אך נמנעים לחלוטין להכנס לרכב ולנהוג. מצב זה מלווה לרוב בתחושת חוסר בטחון עצמי ובאמונה כי לא יוכלו לתפעל את הרכב ולהגיע למחוז חפצם בשלום.

חרדת נהיגה קלאסית- תחושת חרדה זו יכולה להתרחש פתאום או להתעצם עם השנים, חווית התקף החרדה “משתקת” וגורמת להמנע בעתיד מלנהוג באזורים מסויימים או בתנאים מסויימים שבהם נחוותה החרדה.

חרדת נהיגה טיפול לפי הרפואה המערבית והסינית

טיפול בחרדות ברפואה המערבית כולל תרופות נוגדות חרדה המעלות את רמות הסרוטונין בדם. במקרים רבים יש בהם התוויות נגד לנהיגה- דהיינו, מסוכן ליטול אותם ולנהוג הן בשל פגיעה בריכוז והן בשל השריית שינה שגורמות.

הדיקור הסיני מטפל בבעיות חרדה באופן כללי ובחרדות נהיגה בפרט וההצלחות יוצאות דופן. הטיפול בדיקור הוא טיפול טבעי, מהיר, יעיל וקל וללא תופעות לוואי ומייתר במקרים רבים את הצורך בתרופות פסיכיאטריות כציפרלקס, הניתנות למצבי חרדה.

על פי מחקרים הוכח כי החדרת מחטי דיקור, אקופונקטורה, אל נקודות מיוחדות על פני הגוף גורמת למח להפריש הורמונים הנוגדים מצבי סטרס (דחק) כגון סרוטונין ונוירוכימיקלים המאזנים את המערך ההורמונאלי בגוף, מערך שנפגע במצבי חרדה.

במהלך הטיפול, המטופל שוכב במשך 20 דקות עם מחטים דקות מוחדרות לגופו, החדרת המחטים אינה כואבת ומשרה תחושת רוגע במיוחד בשימוש בנקודות דיקור המשפיעות על מערכת העצבים המרכזית.

לאחר הטיפול ולמשך מספר שעות ניתן לחוש בתחושת רוגע וככל שמתקדמים במהלך סדרת הטיפולים תחושת הרוגע גוברת ורמות הורמוני הסטרס יורדות, תדירות התקפי החרדה ירדו עד להעלמות מוחלטת.

שיטת הטיפול שפיתחתי לטיפול בחרדת נהיגה משלבת חשיפה מבוקרת לנהיגה בסימולטור- מדמה נהיגה במצבים המגבירים חרדה כמו נסיעה בכביש מהיר, רחוק מהבית, בפקקים, בחושך או בגשם.

שילוב טיפולי רפואה סינית, נהיגה בחשיפה מבוקרת בסימולטור ונטילת תמצית פרחי באך ייעודית לחרדת נהיגה מסייעת להורדת רמות הדחק, להגברת הביטחון העצמי, לשוב לקחת את ההגה לידיים ולשוב לחיים עצמאיים.

שאלות נפוצות בנושא חרדת נהיגה

למה אני בחרדה בזמן נהיגה?

חרדה היא תהליך אבולוציוני בו פיתח האדם יכולת להתגבר על סכנה קיומית בגיוס משאבים להתמודד עם הסכנה- להילחם או לברוח. אם אריה רודף אחריך, גופך יזרים אדרנלין הגורם לשרירים לעבוד טוב יותר. הלב יפיק יותר אנרגיה ע”י הזרמת דם מואצת ועוד מן הסימנים המאפיינים חרדה.

אריות כבר לא רודפים אחרינו בימינו אך כל איתות המתפרש כסכנה ע”י המוח מפעיל את מערכת ”הילחם או ברח” על כל הסימפטומים המתלווים אליה ומתבטאים כחרדה.

האם יש לי חרדת נהיגה?

בחנ/י את עצמך:

 • מחשבות חרדתיות
 • תחושת מחנק
 • קשיי נשימה
 • צמרמורת
 • הזעת יתר
 • סחרחורות
 • ראיה מעורפלת
 • פאניקה
 • רצון לסיים את הנהיגה
 • נמנעים מלהיכנס לרכב
 • נמנעים מלנהוג ברכב
 • לנהוג בסיטואציות מסוימות. 

סובלים מחלק מהסימפטומים בזמן או במחשבה על נהיגה? הגיע זמן לטיפול.

חרדת נהיגה טיפול

כמה שכיחה חרדת נהיגה?

חרדת נהיגה נפוצה יותר בנשים ופוגעת בכעשירית מהאוכלוסיה.

חרדה בעת נהיגה בלילה, חרדה בעת נסיעה על כביש מהיר, חרדה בעת נסיעה על גשרים

חרדת נהיגה יכולה להתבטא באופן שונה אצל כל אחד. יש הנמנעים מנהיגה לילית, נהיגה חורפית, נהיגה על גשרים, נהיגה בכביש מהיר, נהיגה בפקקים וכו’, המכנה המשותף להימנעויות אלה בנהיגה הינם חרדה ובכך יש לטפל.

מדוע יש לי חרדה כאשר מישהו אחר נוהג?

החשש מפני הכביש יכול להתבטא באופנים רבים. יש החוששים להיכנס לרכב, יש החוששים לנהוג בעצמם או לסמוך על האחר (במקרה זה-הנהג) שישלוט ברכב.

מדוע יש לי חרדת נהיגה?

הכביש הוא מקום מפחיד והסכנות בו מוחשיות ואמתיות. רוב רובם של הנהגים צוברים ניסיון ומצליחים להדחיק את קיום הסכנה ומתפקדים רגיל על הכביש, בנהיגה אוטומטית. חלק מן האנשים- ברובם אנשים חרדתיים מטבעם, יכולים לפתח חרדת נהיגה. כך גם כאלה שעברו אירוע טראומטי על הכביש או שקשור לכביש ומשייכים מחשבתית את האירוע לנהיגה כתגובה פוסט- טראומטית.

איך להיפטר מחרדת נהיגה? איך להתגבר על חרדת נהיגה?

טיפול בדיקור סיני גורם להפרשת כימיקלים מרגיעים נוגדי דחק כגון סרוטונין המאפשר לגוף להירגע בעת התקפי חרדה ולהוריד את כמות ועוצמת החרדות באופן כללי ובחרדת נהיגה בפרט.

אני נוהג להציע למטופלים שילוב נהיגה עם מורה לנהיגה מומחה לטיפולי CBT להשלמת האפקט הטיפולי וטיפול בפרחי באך.

כיצד להפחית את החרדה בעת נהיגה?

טיפול בדיקור סיני בשילוב פרחי באך יפחית את רמת הסטרס ותרגול CBT בנהיגה מאפשר לגוף ללמוד מחדש שהנהיגה אפשרית בכל מצב.

מה אפשר לקחת לחרדת נהיגה?

יש הממליצים על כדורים נוגדי חרדה, טיפול פסיכולוגי, טיפול CBT- טיפול קוגניטיבי התנהגותי וביופידבק וכן טיפולים המסייעים בהרגעה- נשימות, דמיון מודרך,יוגה וכו’.

לקריאה נוספת:

בעיות נפשיות [רפואה סינית, דיקור סיני] אפקטיבי, באיכות גבוהה
נדודי שינה טיפול טבעי [רפואה סינית, דיקור סיני] לשינה טובה
איך להפסיק שיהוקים [רפואה סינית, דיקור סיני] להטבה מידית
בלוטת התריס טיפול טבעי [רפואה סינית, דיקור סיני] אפקטיבי

חרדת נהיגה

דילוג לתוכן