דיקור סיני לפוריות

דיקור סיני לפוריות

בעולם המערבי הולך וגדל חלקם באוכלוסיה של הסובלים מבעיות פוריות ומספרם מגיע  לכ-15% מהזוגות המגיעים למצבי לחץ ומתח בזוגיות.

הסיבות השכיחות ביותר לבעיות פוריות בגברים הינה, ירידה במספר, תנועת ואיכות תאי הזרע

ובנשים, בעיות הורמונליות, אנדומטריוזיס, שחלות פוליציסטיות, פגם במבנה הרחם ומערכת המין.

בכשליש מהמקרים הסיבה לאי פריון אינה ידועה, הבדיקות תקינות אך האישה לא נכנסת להיריון למרות קיום יחסי מין לא מוגנים במשך שנה שלמה. במקרים אלה, בהן העקרות אינה מוסברת לרפואה הסינית יש לא מעט להציע במתן עזרה דווקא לזוגות אלה להרות וללדת.

הרפואה הסינית הוכחה כיעילה לטיפול בגינקולוגיה וברפואת נשים בכלל ובבעיות פוריות בפרט. מומלץ להתחיל טיפול בדיקור סיני עוד לפני התחלת הטיפול בהפריה חוץ גופית IVF, אולם גם נשים שכבר החלו בטיפולי הפריה יגדילו את סיכוייהן בשילוב הרפואה הסינית. במחקר שהתפרסם בבריטיש מדיקל ג’ורנל נמצא כי נשים בתהליך IVF אשר שילבו טיפולי דיקור אקופונקטורה הצליחו להיכנס להיריון בכ-40% יותר מאשר נשים שהסתייעו רק בתהליך הפריה חוץ גופית- שם אחוז ההצלחה עמד רק על 25%.

הדיקור הסיני מטפל במוכנות הרחם לקליטת העובר, בעובי ובאיכות רירית הרחם ובאספקת דם מספקת ואיכותית אל הרחם לשמירת היריון תקין ולא רק לשיפור המפגש בין הזרע לביצית הנעשה בתנאי מעבדה בתהליך ה-IVF.

הדיקור הסיני יעיל

  • לייצור כמות זקיקים איכותית וגבוהה יותר.
  • שיפור איכות הזרע
  • הפחתת תופעות הטיפול ההורמונלי
  • שיפור הקשר התרופתי לרחם ליצירת זקיקים
  • הגדלת הסיכוי שההיריון שהושג על ידי ה-IVF, יסתיים בלידה ולא בהפלה
  • השריית תחושת רוגע ונינוחות – תחושת הסטרס פוגעת בפוריות מכיון שהורמונים אלה אחראיים על מעגל הפוריות.

דיקור סיני לפוריות

ההריון של אלון

תושבת חולון שהצליחה להיכנס להיריון בגיל 45 באמצעות הרפואה הסינית הגיעה כשנה לאחר הטיפול וסיפרה למטפל שלה שקראה לבנה על שמו.

האישה ניסתה להיכנס להיריון פעמים אחדות באופן טבעי יחד עם בן זוגה ולאחר שלא הצליחה, היא החליטה לנסות את הטיפול אצל המטפל אלון לרנר…לדבריה המצב היומיומי והרצון להיכנס להיריון גרמו לה להחליט לנסות את הרפואה המשלימה. “יש לי סוג של חיבור טבעי לרפואה המשלימה, ההרגשה הרוחנית הזאת לצד הטיפול הנכון והרגיש של המטפלים ככל הנראה ניגנו לי ובמנגנון של הרצונות” היא אומרת. ”אני חושבת שהדיקור והטיפולים אמת סייעו לי להיכנס להיריון. התחלתי את הטיפולים כי רציתי לעשות שינוי מבחינה פיזית, להיות אנרגטית יותר ולהגיע לאיזון בחיי.

כך, בעזרת סדרת טיפולים, התחלתי להרפות, להירגע, דברים החלו להסתדר לי ונכנסתי להיריון. לא האמנתי שזה יכול לקרות”.

כשנה לאחר הטיפול שעברה, היא נכנסה בהפתעה למרפאה עם עגלת תינוק, הציגה אותו בפני אלון המטפל והודתה לו על שסייע לה להגשים את חלומה. “אמנם זה נשמע קצת מצחיק, אבל קראתי לבני אלון, כשם המטפל אני nרגישה חיבור טבעי לשם. אני באמת מאמינה בהרגשה חיובית וחיבורים כנראה גם אם זה באמצעות מחט”, הוסיפה.

“מניסיוני ארוך השנים כמטפל ברפואה סינית, אני חווה הצלחות רבות בתחום הפוריות ובכלל”, אומר לרנר, “אך המקרה הזה נגע ללבי במיוחד, כיוון שמעבר לתחושתה הסובייקטיבית של המטופלת והגשמת חלומה לזכות בפרי בטן, במקרה זה, למעמד הפגישה עימה התווסף נופך אישי מרגש את נודע לי מפיה כי קראה לבנה אלון”…

לקריאה נוספת:

רפואה סינית לנשים
דיכאון אחרי לידה טיפול טבעי, [דיקור סיני] מווסת את מצב הרוח
אנדומטריוזיס טיפול טבעי [רפואה סינית] יעיל מאוד לטיפול בבעיה
איך להקל על כאבי מחזור [דיקור סיני] פתרון קל ויעיל. לא תרופה
הקלה על בחילות בהריון [דיקור סיני יעיל] ללא פגיעה בעובר. כאן
גיל המעבר טיפול טבעי [רפואה סינית] להטבה משמעותית כאן ועכשיו