חרדת נהיגה טיפול

פוחדת להכנס לרכב? חושש מתאונת דרכים?  
חווה התקפי פאניקה בנהיגה? הזעות? דופק מואץ וקשיי נשימה בנהיגה?  
חשים קושי לנהוג למרות הניסיון? סובלים מחרדת נהיגה?

נסו כעת את שיטת דרייב הייחודית, שיטה הנותנת חליפה שלמה לטיפול בחרדת הנהיגה, דיקור סיני- פרחי באך- מדמה נהיגה 
0522904008חרדת נהיגה הפוגעת בין 10%- 7% מהאוכלוסיה ובעיקר בנשים, גורמת להסתגרות ולהתכנסות, לחוסר יכולת להכנס לרכב ולנסוע או להגביל את עצמנו לאזורים גיאוגרפיים קרובים לבית או למצבי אקלים נוחים לנהיגה.

תחושת החרדה מנהיגה מאפיינת אנשים חרדתיים, נהגים ונוסעים כאחד, בעלי רמות סטרס גבוהות באופן כללי.

נהיגה המסמלת חופש ומהווה פעילות שגרתית אצל רוב האנשים גורמת לחרדתיים לתגובות פיזיולוגיות קשות כגון: הזעה, תחושת פאניקה ומחנק, קשיי נשימה, סחרחורות, צמרמורת דופק מואץ ובעיקר תחושת רצון לנטוש את הרכב בצד הדרך.

המנעות מנהיגה או הגבלת הנהיגה נובעת מהצורך הפסיכולוגי להמנע  מהסיטואציות המלחיצות שהכניסו למצב חרדתי מלכתחילה. הדבר גורם לפגיעה הולכת ומחריפה של אובדן עצמאות וחופש תנועה.

חרדת נהיגה מאופיינת בשלושה סוגים עיקריים

חרדה בעקבות טראומה- אנשים שחוו תאונת דרכים או היו עדים לתאונה, נמצאים במצב פוסט טראומטי ואינם יכולים להשתחרר מחוויה זו.

המנעות מנהיגה- אנשים אשר הוציאו רשיון נהיגה ואף מקפידים לחדשו אך נמנעים לחלוטין להכנס לרכב ולנהוג. מצב זה מלווה לרוב בתחושת חוסר בטחון עצמי ובאמונה כי לא יוכלו לתפעל את הרכב ולהגיע למחוז חפצם בשלום.

חרדת נהיגה קלאסית- תחושת חרדה זו יכולה להתרחש פתאום או להתעצם עם השנים, חווית התקף החרדה “משתקת” וגורמת להמנע בעתיד מלנהוג באזורים מסויימים או בתנאים מסויימים שבהם נחוותה החרדה.

טיפול בחרדות ברפואה המערבית כולל תרופות נוגדות חרדה המעלות את רמות הסרוטונין בדם. במקרים רבים יש בהם התוויות נגד לנהיגה- דהיינו, מסוכן ליטול אותם ולנהוג הן בשל פגיעה בריכוז והן בשל השריית שינה שגורמות.

הדיקור הסיני מטפל בבעיות חרדה באופן כללי ובחרדות נהיגה בפרט וההצלחות יוצאות דופן.   הטיפול בדיקור הוא טיפול טבעי, מהיר, יעיל וקל וללא תופעות לוואי ומייתר במקרים רבים את הצורך בתרופות פסיכיאטריות כציפרלקס, הניתנות למצבי חרדה.

על פי מחקרים הוכח כי החדרת מחטי דיקור, אקופונקטורה, אל נקודות מיוחדות על פני הגוף גורמת למח להפריש הורמונים הנוגדים מצבי סטרס (דחק) כגון סרוטונין ונוירוכימיקלים המאזנים את המערך ההורמונאלי בגוף, מערך שנפגע במצבי חרדה.

במהלך הטיפול, המטופל שוכב במשך 20 דקות עם מחטים דקות מוחדרות לגופו, החדרת המחטים אינה כואבת ומשרה תחושת רוגע במיוחד בשימוש בנקודות דיקור המשפיעות על מערכת העצבים המרכזית.

לאחר הטיפול ולמשך מספר שעות ניתן לחוש בתחושת רוגע וככל שמתקדמים במהלך סדרת הטיפולים תחושת הרוגע גוברת ורמות הורמוני הסטרס יורדות, תדירות התקפי החרדה ירדו עד להעלמות מוחלטת.

שיטת הטיפול שפיתחתי לטיפול בחרדת נהיגה משלבת חשיפה מבוקרת לנהיגה בסימולטור- מדמה נהיגה במצבים המגבירים חרדה כמו נסיעה בכביש מהיר, רחוק מהבית, בפקקים, בחושך או בגשם.

שילוב טיפולי רפואה סינית, נהיגה בחשיפה מבוקרת בסימולטור ונטילת תמצית פרחי באך ייעודית לחרדת נהיגה מסייעת להורדת רמות הדחק, להגברת הביטחון העצמי, לשוב לקחת את ההגה לידיים ולשוב לחיים עצמאיים.